Naše varovné signály

Naše cesta k miminku nebyla zrovna lehká. Po všech různých problémech, operaci a následných neúspěšných pokusech IVF se stal zázrak a Daneček si k nám našel cestu sám. Jako milující rodiče jsme měli jasno, že ho chceme ochránit co nejvíc, proto jsme kývli na radu Dr., aby k povinné vakcíně Hexa dostal zároveň i Prevenar. Dostali jsme letáčky, kde bylo o vakcínách psáno a o nežádoucích účincích nám bylo sděleno, že může mít max. zvýšenou teplotu, malý otok v místě vpichu a může být neklidný.

Ve dvou měsících jsme tedy šli na první dávku Hexy a Prevenaru. Zbytek dne jsme sledovali, jestli nepřijde teplota, žádná nebyla a nic jiného jsme nepozorovali. Zvládli jsme to tedy v pohodě…Pár dní nato se ale Daneček začal z ničeho nic lekat. Bezdůvodně rozhodil rukama, škubnul sebou a začal strašně plakat. Většinou pomohlo vzít ho na ruce a hned se uklidnil. Trochu nás to ale znejistilo, protože do té doby nic takového neudělal. Byl den, kdy se ani jednou nelekl a pak třeba několikrát za den. Tak to trvalo asi 14 dní, pak se to trochu uklidnilo a blížila se druhá dávka očkování. O lekání jsme řekli Dr., ta ale pouze řekla, že je prostě dráždivý kojenec.

Po druhé dávce byla trochu zvýšená teplota a lekání bylo zpátky, tentokrát ale trvalo déle až do doby, kdy jsme měli dostat třetí dávku. Navíc se po druhé dávce Daneček začal vztekat u kojení a to tak, že nejdřív vydržel 10 minut pít, pak 7, 5 a někdy se stalo, že se vztekal už po 2 minutách. Bylo nám to divné, protože mléka jsem měla dost a žádný důvod mě proto nenapadal. Byla jsem ale zoufalá, protože nám začal i málo přibírat a pořád hrozilo, že budeme muset začít dokrmovat. Ani Dr. nevěděla, proč se tak děje.

A jelikož se blížil Danečkův ukončený 4. měsíc, začali jsme s příkrmy v podobě zeleniny a večer dostával kaši. Naštěstí díky tomu přibíral a vztekání u kojení se zlepšilo, ale trvalo to hodně dlouho a byly to nervy. To už jsme ale propásli tu třetí dávku. Mezitím jsme byli totiž odesláni na neurologické vyšetření, protože jsem Dr. několikrát říkala, že se mi nezdá to jeho lekání. Zmínila jsem se i o tom, že se snaží přetočit na bříško, ale zaklání u toho hlavu. No a to byl důvod, proč jsme navíc museli chodit i na cvičení (lehká hypotonie).

Před třetí plánovanou dávkou očkování se ve mě mísilo tolik pocitů a jelikož jsem už měla něco načteno, měla jsem čím dál víc pochybnosti o tom, jestli dělám správně. Šel s námi tenkrát i manžel a mě se na poslední chvíli podařilo domluvit se s Dr., že tu třetí dávku odložíme, že bych chtěla vědět, jak dopadneme na neurologii, kam jsme teprve měli jít. Na první návštěvě neurologie nám bylo nakonec natočeno i EEG, o kterém jsem předtím neměla ani tušení, prý na vyloučení epilepsie. Jaké epilepsie, říkala jsem si? Co to je? Že mu něco takového hrozí? Když jsem ptala na souvislost s očkováním, prý tam souvislost může být. Za dva týdny jsem si volala pro výsledky a paní Dr. najednou zněla vážně, že to nechce se mnou řešit po telefonu…Hned jsem se vylekala a řekla mi jen, že tam jsou epileptická ložiska a že budeme muset udělat kontrolní EEG a kdyby dopadlo stejně, budeme muset okamžitě zahájit antiepileptická opatření. Samozřejmě jsem se hned rozbrečela a ptala se, proč? Kde se to sakra vzalo? Co to lekání? To prý můžou  být příznaky epilepsie…Hned jsem si uvědomila, jak jsme těsně utekli třetí dávce Hexy a Prevenaru a bylo mi z toho zle.

Od té doby uběhlo pár měsíců, Daneček se přestal lekat, druhé EEG nám dopadlo dobře a momentálně máme očkování odloženo. Máme tedy 2 dávky a prý budeme muset opakovat všechno znovu. Naše Dr. už zase naznačovala, že po kontrole na neurologii, kdy bude mít Daneček 10 měsíců, bychom mohli začít…Já jsem ale rozhodnuta s očkováním přestat, protože tyhle zkušenosti mě donutily pořád vyhledávat další informace a zjišťovat, jak to vlastně s tím očkováním je a pořád slyším a čtu o dalších případech, kdy očkování akorát uškodilo a nikde není prokázáno, že očkování proti těm nemocem ochrání.

Mám spoustu otázek a jen těžko mi je někdo zodpoví…Co kdybychom tenkrát tu třetí dávku dali? Nepropukla by epilepsie? A co když počkáme po roce? Jak můžu vědět, že bude mít Daneček vyvinutou imunitu natolik, že už takto nezareaguje? Co když ho později nechám očkovat (Prevenarem ale ne) a příznaky se vrátí, možná i zhorší? Co všechno se může stát? A pak si to do smrti budu vyčítat, že jsem své dítě chtěla ochránit a naopak jsem mu uškodila…
A navíc některým doktorům je těžké vysvětlit, že tohle všechno byly příznaky po očkování, když spousta z nich to nepřizná a bude to svádět na cokoliv jiného, jen aby nepošpinili očkování, které je přece tak důležité a chrání dítě. Ale je to opravdu tak???

K.S.


Aktuálně v legislativě

 

 

 

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.