Jednání na KHS - slušné a bez sankce

Naši "pozitivní" zkušenost jsem sepsala pro ostatní rodiče, aby věděli, jaká je nyní situace a tak je podpořila v jejich rozhodování a pevném postoji.

V době, kdy měla dcera podstoupit první očkování, se jí objevil atopický ekzém, který po mně zdědila. Protože jsme chtěli očkování odložit, využili jsme toho a požádali naši kožní lékařku, aby nám dala odklad. K našemu překvapení jsme ji ani nemuseli přemlouvat. Dětská obvodní lékařka “byla krytá” a my jsme na rok měli klid a čas pilně studovat problematiku očkování.
Mezi tím jsme změnili dětskou lékařku (kvůli specializaci na homeopatii), ale i ta se nás snažila přemluvit alespoň na částečné očkování. Nesouhlasili jsme a tak jsme byli nahlášeni na Krajskou hygienickou stanici v Hradci Králové. Předvolali si nás společně s manželem, když bylo dceři rok a půl – v prosinci 2012.
Pan MUDr. CSc. byl velmi slušný a příjemný, ale přesto se nás snažil vehementně přesvědčit o změně názoru. Diskutovali jsme skoro hodinu. Nakonec jsme se dohodli na tom, že si nás pozvou znovu ve věku 3 let dcery a opět vše znovu probereme. Také nám řekl, že dnes už jsou benevolentnější a pokuty nedávají.

Takže pokud je někdo pevně rozhodnut a ví, proč nechce své dítě nechat očkovat, nemusí se bát a jít si za svým. Já sama nejsem génius a při rozhovoru s autoritami jsem velmi nervózní, ale po přečtení spousty článků a pár knih se člověk začne orientovat a něco si i zapamatuje. :-)

Lucie M.
zubní technik


Aktuálně v legislativě

 

 

 

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.