Očkování jsme zastavili ještě včas

Ráda bych se podělila o negativní zkušenost s očkováním mého syna.
Mám dvě děti. Jelikož jsem skeptická vůči očkování, nechala jsem svou starší dceru očkovat "pouze" hexavakcínou. Tehdy ještě povinné očkování proti TBC a stejně tak vakcínu MMR jsem odmítla.

Přiznám se, že jsem líný rodič a nechtěla jsem shánět jednotlivé vakcíny zvlášť, přestože mám k hexavakcíně výhrady. Samostatné očkovaní proti např. žloutence, záškrtu bych s dcerou nepodstoupila.

Má lenost se mi u očkování syna nevyplatila. Naštěstí náš očkovací příběh se synem není nijak tragický.

Při první dávce byl jen extrémně spavý. Ale u tak malého kojence je potřeba spánku velmi velká.
Při druhé dávce měl čtrnáctidenní otok v místě vpichu, který byl dosti bolestivý na pohmat. Podle mého pediatra však příliš malého rozsahu na hlášení nežádoucích účinků.
Ale po třetí dávce jsem do 24 hodin po očkování zaznamenala podivné tiky v obličeji, které přešly v záškuby celé horní poloviny těla. Očkovací látku dostal v poledne a po spánku, který následoval, začaly tyto neurologické problémy. To trvalo po zbytek dne. V následujících cca 10 dnech se párkrát v noci vzbudil a nepříčetně asi půl hodiny křičel. Na nic nereagoval, kojení, utěšování, poté upadl opět do spánku. Samozřejmě jsem nežádoucí účinky hlásila. Neurologické potíže byly uznány jako nežádoucí účinky po očkování. Další dávku již nedostal.

Apeluji tak na všechny stejně pohodlné rodiče. Nesnáší-li vaše dítě očkování bez větších problémů, sežeňte si samostatné očkovací látky. Neočkujte hexavakcínou nebo neočkujte vůbec. Co by čekalo mého chlapečka příště?


Anna


Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Prošel prvním čtením

* Projednán ve VZ PSP 8. 1.

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Schválen poslaneckou sněmovnou

* Bude projednáván Senátem v lednu

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.