Zánět mozkových blan po očkování proti HPV


 Na začátek musím přiznat, že jsem přívrženec očkování proti smrtelným čí velmi těžkým chorobám, proto jsem se nechala naočkovat proti HPV viru vakcínou Cervarix. První dvě dávky jsem absolvovala v pořádku, ale poté poslední jsem dostala těžkou stomatitidu, 3 dny jsem měla vysoké horečky a od té doby jsem byla pořád unavená, po půl roce mi zjistili, že jsem zřejmě při té infekci prodělala zánět mozkových blan. Ale proč zdravého člověka semele jinak banální nemoc? Můj ošetřující lékař si myslí, že by to mohlo být právě oslabením po té vakcíně. Samozřejmě jde pouze o hypotézu, ale bohužel nejsem jediný člověk s problémy právě po této vakcíně. Problém je ovšem v tom, že ne každý hlásí zdravotní změny po vakcíně, takže vlastně neexistuje žádná přesná statistika nežádoucích účinků (ani sami výrobci se do nich nehrnou). Druhý typ vakcíny prý takové problémy nedělá, ale je to pouze to ,,prý". Takže jediná rada je, nechat se očkovat v době, kdy je člověk v naprosté psychické a fyzické pohodě a po každém očkování zůstat pár dní v klidu a nepřepínat se.

Každé očkování Vám jistým způsobem naruší imunitu, je to velká zátěž pro tělo, ale to, že Vás ochrání před smrtí, je k nezaplacení.

Kristýna