Příběhy

Černým kašlem se nakazila široká rodina

Černý kašel jsem vždy měla zařazený do kategorie „hrůza“. Přesto jsem se po špatných zkušenostech s očkováním u dvou starších dětí (nyní 13 a 17 let), pod vlivem dávného úmrtí (1995) pětiletého bratrance po očkování na otok mozku (ačkoliv jiný činitel nebyl zjištěn, lékaři nikdy nepřiznali, že to bylo po očkování) a trochy studia problematiky rozhodla tyto nedoočkovat boostrixem a mladší sourozence (6 a 3) neočkovat vůbec. Vzkazuji všem, kteří neočkování považují za čisté bláznovství, hazard a projev hysterie biomatek, že nechci, aby moje děti některé choroby dostaly, dokonce mám z toho i strach, ale po zkušenostech mnohem menší než z nežádoucích účinků očkování, které nemusí být jen přechodné a krátkodobé, ale mohou se projevit jako problém chronický a někdy i po mnoha letech jako autoimunitní či degenerativní choroba. Tohle totiž není předmětem oficiálního výzkumu a vůbec souvislosti s očkováním.

Číst dál...

Hygiena zakázala přijmout do školky dítě neočkované kvůli zdravotním problémům

EDIT 23. dubna 2020: Tento případ je nyní u Evropského soudu pro lidská práva.

Naše dcera byla očkovaná na návrh pediatra již v šesti týdnech věku, a to hned dvěma vakcínami naráz - hexavakcínou a vakcínou proti pneumokokům Synflorix. Nebylo nám vůbec řečeno, že Synflorix není povinný a že ho můžeme odmítnout. Taktéž jsme až mnohem později zjistili, že Státní ústav pro kontrolu léčiv nedoporučuje očkovat dvě vakcíny naráz.

Po očkování se objevily první problémy, a to se spánkem. Naše miminko, které dříve spalo bez problémů i čtyři hodiny v kuse, začalo mít najednou problémy se spánkem. Vždy se asi 10 minut po usnutí vzbudilo s pláčem a bolestným výrazem ve tváři a nemohlo dál spát. Deset minut místo čtyř hodin je celkem velký rozdíl. Bylo vidět, že dceru něco bolí a nenechá ji to spát. Nějakou dobu jsem ji sledovala a pak šla pro radu k pediatrovi. Ten se mi však vysmál a řekl mi, že jsem „nervózní hysterická prvorodička, která všechno jen zhoršuje“.

Číst dál...

My proti všem

Vše u nás začalo, když měl mladší syn půl roku a dostal druhou dávku hexavakcíny. V tu noc pro nás vypuklo peklo.

V noci po očkování syn začal plakat, ale úplně šíleně, jako kdyby mu někdo ubližoval. Vřískal tak, že z toho tuhla krev v žilách a mně pukalo srdce. Jeli jsme s ním na pohotovost a tam nám bylo pouze sděleno, že se mu setkalo nachlazení, zuby a očkování. A pláč u dětí po očkování je vlastně naprosto normální. Byla jsem totálně vyčerpaná a psychicky na dně a bohužel jsem si nevšimla, že nám doktorka z pohotovosti do zprávy nenapsala ten hlavní důvod, proč jsme tam jeli, a to ten neutišitelný křik.

Den nato syn začal odmítat jídlo a strašně špatně spal. Snědl tak 30 ml mléka a tři lžičky příkrmu. Přestal dělat to, co do té doby dělal. Přestal se usmívat a povídat si. A začal se chovat zvláštně.

Číst dál...

Hazard se zdravím dítěte - očkování nebo neočkování?

Věřila jsem v očkování. Ještě v porodnici jsem se divila, proč nás neočkují vakcínou proti tuberkulóze. Není lepší naočkovat? Očkování mi přece ochrání dítě. Ale začnu od začátku. Apgar skóre mé dcery bylo 6 - 6 - 7, 48 hodin v inkubátoru, dcera měla streptokoka a 8 dní jí dávali v nemocnici antibiotika. Z porodnice jsem si naštěstí odnášela zdravé, neplačící kojené miminko, které se skvěle vyvíjelo. Krásně se usmívala, zkrátka radost pohledět.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh desátý

Než měl náš nejmladší syn Mireček vážnou reakci po třetí dávce očkování v pěti měsících, o očkování jsme se nijak výrazně nezajímali (bohužel). Důvěřovali jsme smysluplnosti zavedeného systému i našemu dětskému lékaři. Starší syn i dcera byli očkováni podle očkovacího kalendáře. I jejich reakce, které zmíním v závěru, nás měly varovat, nicméně nám to zkrátka „nedošlo“. To nás mrzí moc, ale zpět nic nevrátíme.

První dávku Infanrix Hexa + Synflorix dostal syn 10. 3. 2016, tj. v 9 týdnech (ano, tak brzy a ještě dvě vakcíny najednou, na doporučení lékaře…). Následující noc a den měl horečky 39 st. + zarudlá a tvrdá místa vpichu. Horečka srážena Paralenem. Další den již teploty nebyly, místa vpichu přetrvala zarudlá cca týden, zatvrdlá téměř 3 týdny.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh devátý

Dceru Lenku jsme poprvé nechali očkovat v necelých čtyřech měsících věku hexavakcínou  a po 14 dnech jsme dali i očkování proti pneumokokům.
Brzy po očkování se dcera začala v noci často budit. Souběžně se v této době začaly ve stolici objevovat krvavé nitky, zjišťovala jsem, co by to mohlo být, snad alergie na mléko, které kojící matka pije. Do té doby dcerka prospívala a spala dobře, v noci se budila standardně jen na kojení.
Po měsíci jsme šli na druhou dávku hexavakcíny. Nahlásila jsem krev ve stolici, lékařka netušila, oč se jedná, uvažovala nad zácpou (dcera byla plně kojena), druhou dávku hexy naočkovala, na vyšetření nás nikam neposlala.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh osmý

Ráda bych se podělila o náš očkovací příběh. Vždy jsem chtěla dopřát dětem to nejlepší, to platilo i o očkování. Připlatili jsme si nad rámec povinného očkování za vakcínu Prevenar13 (nepovinné očkování proti pneumokokům), ale s ní přišly překvapivé problémy. Dcera na ni negativně zareagovala a zkušenost to nebyla vůbec příjemná. Po aplikaci ztrácela tři dny rovnováhu, na několik měsíců se zastavil vývoj řeči, očkování jí oslabilo imunitu (IgA), zvýšilo nemocnost a vyvolalo několik nežádoucích účinků popsaných v příbalovém letáku. Reakce nebyla uznána jako související s vakcínou.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh sedmý

Elenka se narodila jako zdravé miminko v 38. týdnu těhotenství dne 4. 8. 2008. Porod proběhl bez komplikací přirozenou cestou. TBC byla očkována čtvrtý den po porodu. Jako miminko byla Elenka léčená na E.coli v konečníku.

S manželem jsme očkování plně věřili, tak jsme Elenku zařadili i do studie zkoumající vakcínu proti meningokoku B. Při každém očkování byla lékařkou řádně prohlédnutá. Byla zdravá!

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh šestý

Začalo to, když byly Břetíkovi tři měsíce. Tenkrát jsme šli k pediatričce na druhou dávku „HEXY”. Jenže malý byl už poslední týden dost unavený a pořád spal, což u něj bylo neobvyklé. Jeho kůže byla nažloutlá, bledá a kolem očí promodralá. Doktorka mu tedy udělala odběr krve a zhrozila se, když viděla jeho krevní obraz. Hemoglobin (červené krevní barvivo) byl pomalu o 50 % nižší, než by měl být, a bilirubin (žluté krevní barvivo) naopak o hodně vyšší, než je normální hodnota. Neváhala a poslala nás do nemocnice.

Přijali ho na JIP a napojili na monitor. Dostal transfúzi a protilátky a lékaři stanovili diagnózu autoimunitní hemolytická anemie (AIHA). Trvalo několik dní, než se zjistilo, proč se to stalo. Tehdy v laboratoři smíchali vakcínu stejné šarže, jaká byla podána Břetíkovi, s jeho krví a reakce byla obrovská (pozn. red.: o tomto testu zjišťujeme více informací). Malý dostal kortikoidy a 14 dní jsme byli v nemocnici. Hemoglobin se během té doby ustálil a mohli nás pustit domů. Pro jistotu ale ještě lékaři podali jednu transfúzi.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh pátý

Ráda bych se s Vámi podělila o očkovací příběh naší rodiny.
V roce 2009 se nám narodila dcera. Narozena v termínu, apgar skóre 10-10-10. V porodnici bez jakéhokoliv upozornění naočkována proti TBC. Byla plně kojená, ale málo přibírala a rostla pomaleji, tedy neprospívala dle tabulek.

Očkována byla hexavakcínou dle očkovacího kalendáře, v jednom termínu souběžně s nepovinnou vakcínou proti pneumokokům Synflorix. Tu jsem zvolila na základě doporučení pediatra, který mi řekl, že vakcína výborně chrání před záněty středního ucha. No, a týden po očkování třetí dávky Synflorixu dcera dostala svůj první a snad i poslední zánět středního ucha léčený antibiotiky.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh čtvrtý

Náš Vojtík byl naprosto zdravý, když jsme ho nechali očkovat 3. dávkou Infarixem hexa ve věku 18 měsíců, schéma 2+1. Čtyři hodiny po očkování byl zničehonic strašně ospalý (polehával), měl nepatrně zvýšenou teplotu a také byl neklidný. Osm hodin po očkování měl při teplotě 38,6 °C záškuby, mimovolné pohyby očí, apatii, třes rukou, třepání pusou, 1-2 minuty byl úplně mimo, lékaři to později označili jako křeč. Dali jsme Vojtíkovi Nurofen a usnul. Třináct hodin po očkování mě v noci probudilo, jak se syn celý třese. Když jsem rozsvítila, viděla jsem, že má halucinace. Poté jsme jeli do nemocnice. Ještě v noci brali synovi krev a dále to nijak neřešili.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh třetí

Očkování nám doktorka nabízela hned od 9. týdne věku, jak se doporučuje ve všech propagačních letáčcích. Bohužel (dnes už však říkám bohudík) byla dcerka nachlazená (kašlala a měla rýmu), takže jsme očkování hexavakcínou Hexacima odložili na její 12. týden života. V té době jsem ještě netušila, jak závažné mohou být nežádoucí účinky po očkování. Lépe řečeno jsem lékařce slepě důvěřovala.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh druhý

I když jsme očkování nedůvěřovali, doufali jsme, že izopatické ošetření pomůže předejít případné reakci. Po první dávce Hexacimy ve čtyřech měsících však dcera tři hodiny plakala a nešla utišit, zvracela, odmítala kojení. Při teplotě 39 °C jsem dle doporučení lékařky podala Paralen. Objevila se mírná hypotonie, kdy dcera přestala hezky zvedat hlavičku. Do té doby v noci spinkala a budila se jen jednou, cca do týdne po očkování se začala v noci budit dvakrát.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh první

Dceru jsem se po vlastních negativních zkušenostech s nežádoucími účinky očkování rozhodla očkovat pouze povinným očkováním. V den, kdy jsem lékařce nesla reverz s odmítnutím nepovinného očkování, jsem nečekala, že dcera bude naočkována první dávkou hexavakcíny, a to dokonce bez mého výslovného souhlasu. Lékařka se sestrou využily chvíle, kdy jsem s nimi mluvila. Najednou sestra držela dcerce nohy, podala doktorce injekci, a než jsem se stačila nadechnout a zareagovat, měla malá první dávku. Paní doktorka sice dcerku před tím prohlížela, dcerce doznívala rýma a pořád byla ještě s novorozeneckou žloutenkou dost žlutá, tak jsem očkování v tuto dobu nečekala.

Číst dál...

Migrény jako reakce na očkování vakcínou FSME IMMUN (klíšťová encefalitida)

Dobrý den,

jsem čerstvá babička. V souvislosti s narozením našeho prvního vnoučka jsem začala sbírat informace o očkování. A vlastně teprve nyní se mi objasnila příčina záchvatů migrén, které mívala jedna z mých dcer kolem svých 17 a 18 let. S těmi migrénami se dcera potýkala asi rok a půl. Začaly zcela náhle, pořád jsem přemýšlela proč, co je spouštěčem. Tehdy si dcera vyměnila polštář na spaní, tak jsem se domnívala, že na vině je špatná poloha hlavy ve spánku. Vrátili jsme starý polštář a migrény neustávaly, takže jsem si až donedávna myslela, že to bylo nějakými změnami v pubertě.

Číst dál...

Náš tvrdohlavý miláček se po MMR změnil

Člověk si dělá různé plány, a to se týká i vlastních dětí. S Jonáškem tomu nebylo jinak. Narodil se jako mé třetí a manželovo druhé dítě, oba jsme už měli děti z předešlých vztahů. V době Jonáškova narození jsem měla dvě holky ve věku 17 a 14 let a manžel sedmiletou dceru. Nebyli jsme ani mladí ani staří, mě bylo 36 a manželovi 41.

Jonášek přišel na svět sekcí, kvůli mé epilepsii. Nicméně byl hodné miminko, které nesnášelo boudu u kočáru, a jelikož se narodil 13. listopadu, tak jsme ven ani moc nechodili. Ono narvat dítě do fusaku, aby pak větší část procházky prořvalo, fakt nemělo cenu. Možná mě to mělo varovat, ale protože stejný problém měla v miminkovském věku i jeho druhá sestra Adéla, tak jsem tomu nevěnovala pozornost.

Číst dál...

Cervarix - očkování při borelioze - bolesti, kolaps, bludný kruh

Chtěli bychom se podělit o zkušenost, kterou máme s očkováním proti lidskému papilomaviru (HPV), označovaného též jako očkování proti rakovině děložního čípku vakcínou, Cervarix. Chtěli bychom, aby co nejvíce rodičů a dívek zvážilo všechna pozitiva a negativa tohoto očkování. My jsme bohužel viděli pouze „pozitiva“. O nežádoucí účinky spojené s tímto očkováním jsem se jako matka 13leté Elišky nezajímala. To byla ovšem velká chyba.

Vše začalo v srpnu 2016, kdy jsme se vrátili z dovolené a Elišku bolel a otekl jí prostředníček na ruce. Byla vyšetřena v nemocnici, kde dostala dláhu a mast proti bolesti s tím, že pokud se situace nezlepší, máme navštívit dětskou lékařku. Bolest se nezlepšovala, a tak jsme šli k dětské lékařce. Čekala nás zároveň 13letá prohlídka. 

Ten den jí byla aplikována i očkovací látka Cervarix a zároveň nás lékařka odeslala na ortopedické vyšetření. Na ortopedii bylo zjištěno, že prst je v pořádku a že má dětská lékařka provést odběr krve na přítomnost borelií. Borelie byly pozitivní a Eli byla okamžitě odeslána na infekční oddělení, kde jí byl naordinován Zinat po dobu 3 týdnů. Byla propuštěna do domácí péče s upozorněním, že pokud by se stav zhoršil, máme okamžitě přijet do nemocnice. 

Číst dál...

Brožury příběhů - "Jak zasáhl systém očkování do života některých rodin I. - III."

Skupina rodičů sestavila již tři brožury s názvem Jak zasáhl systém očkování do života některých rodin.

Ve všech brožurách máte možnost seznámit se s reálnými příběhy dětí a jejich rodin, které různě závažným způsobem poznamenalo očkování a současný systém očkování v ČR.

Brožury jsou určeny jak pro politiky, kteří svým hlasováním do života těchto a mnohých dalších rodin bezprostředně zasahují, tak odborné veřejnosti, lékařům a v neposlední řadě i široké veřejnosti. Všem nabízíme možnost si tyto brožury zdarma stáhnout a přečíst. Lze je zakoupit také v tištěné podobě.

Číst dál...

Závažné neurologické reakce, stav se daří vracet do normálu

Rozhodla jsem se podělit o náš příběh a vlastně ani nevím, kde bych začala. Je toho tolik a jsem dost rozrušená… Tak tedy, jmenuji se Bára a je mi 34 let, doma mám 1,5 ročního synka Bruníka, který se nám narodil zdravý, přirozenou cestou, bez medikace a de facto bez jakýchkoliv komplikací, pominu-li nepříjemné „šití“.

Vybrali jsme pediatričku, kterou jsme sice neznali, ale věděli jsme, že ráda používá homeopatii a nepředepisuje léky jako na běžícím pásu. V šestinedělí jsem měla psychické problémy a tak nějak jsem ztratila víru sama v sebe. Častými návštěvami u pediatričky jsem věděla, že je Bruník pěkný, zdravý a dobře prospívá, ovšem ke slovu jsem se skoro nedostala a s každou další návštěvou (uvědomuji si až zpětně) to bylo až nežádoucí, že jsem chtěla komunikovat na stejné úrovni, tzn. jako člověk s člověkem a právem se vyjádřit k věci.

Číst dál...

JAK ZASÁHL SYSTÉM OČKOVÁNÍ DO ŽIVOTA NĚKTERÝCH RODIN I a II

14.9.2015
 
Skupina rodičů ve spolupráci se Svazem pacientů ČR vydala 2 brožury s autentickým vyprávěním o tom, jak do života rodin zasahuje aktuálně nastavený systém očkování v ČR. Jedná se nejen o zdravotní potíže, které v časové souvislosti s očkováním nastaly, ale i o komplikace spojené právě se systémem očkování v ČR - nepřijetí nekompletně očkovaného dítěte do školky, jednání na OSPOD, jednání s dětskými lékaři atd. V první brožuře je zařazeno necelých čtyřicet takových příběhů, ve druhé potom téměř šedesát.

(zdarma ke stažení v PDF verzi na www.pacienti.cz1.brožura zde, 2.brožura zde)

 

 

Číst dál...

Další články...

Podkategorie

Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.