Vaše příběhy a úvahy

Otevřený dopis jednoho otce

6. 5. 2015

Vážený pane premiére, 

Vážená paní veřejná ochránkyně práv,

Vážený pane ministře pro lidská práva,

Vážení členové vlády,

Vážená paní poslankyně, Vážený pane poslanče,

Vážení rodiče (sdílejte prosím),

Vážené Rozalio, Vážená LLP,

Vážení mistři novinářského umění,

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh desátý

Než měl náš nejmladší syn Mireček vážnou reakci po třetí dávce očkování v pěti měsících, o očkování jsme se nijak výrazně nezajímali (bohužel). Důvěřovali jsme smysluplnosti zavedeného systému i našemu dětskému lékaři. Starší syn i dcera byli očkováni podle očkovacího kalendáře. I jejich reakce, které zmíním v závěru, nás měly varovat, nicméně nám to zkrátka „nedošlo“. To nás mrzí moc, ale zpět nic nevrátíme.

První dávku Infanrix Hexa + Synflorix dostal syn 10. 3. 2016, tj. v 9 týdnech (ano, tak brzy a ještě dvě vakcíny najednou, na doporučení lékaře…). Následující noc a den měl horečky 39 st. + zarudlá a tvrdá místa vpichu. Horečka srážena Paralenem. Další den již teploty nebyly, místa vpichu přetrvala zarudlá cca týden, zatvrdlá téměř 3 týdny.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh osmý

Ráda bych se podělila o náš očkovací příběh. Vždy jsem chtěla dopřát dětem to nejlepší, to platilo i o očkování. Připlatili jsme si nad rámec povinného očkování za vakcínu Prevenar13 (nepovinné očkování proti pneumokokům), ale s ní přišly překvapivé problémy. Dcera na ni negativně zareagovala a zkušenost to nebyla vůbec příjemná. Po aplikaci ztrácela tři dny rovnováhu, na několik měsíců se zastavil vývoj řeči, očkování jí oslabilo imunitu (IgA), zvýšilo nemocnost a vyvolalo několik nežádoucích účinků popsaných v příbalovém letáku. Reakce nebyla uznána jako související s vakcínou.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh devátý

Dceru Lenku jsme poprvé nechali očkovat v necelých čtyřech měsících věku hexavakcínou  a po 14 dnech jsme dali i očkování proti pneumokokům.
Brzy po očkování se dcera začala v noci často budit. Souběžně se v této době začaly ve stolici objevovat krvavé nitky, zjišťovala jsem, co by to mohlo být, snad alergie na mléko, které kojící matka pije. Do té doby dcerka prospívala a spala dobře, v noci se budila standardně jen na kojení.
Po měsíci jsme šli na druhou dávku hexavakcíny. Nahlásila jsem krev ve stolici, lékařka netušila, oč se jedná, uvažovala nad zácpou (dcera byla plně kojena), druhou dávku hexy naočkovala, na vyšetření nás nikam neposlala.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh sedmý

Elenka se narodila jako zdravé miminko v 38. týdnu těhotenství dne 4. 8. 2008. Porod proběhl bez komplikací přirozenou cestou. TBC byla očkována čtvrtý den po porodu. Jako miminko byla Elenka léčená na E.coli v konečníku.

S manželem jsme očkování plně věřili, tak jsme Elenku zařadili i do studie zkoumající vakcínu proti meningokoku B. Při každém očkování byla lékařkou řádně prohlédnutá. Byla zdravá!

Číst dál...

Podkategorie

Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* připomínkové řízení ukončeno

* MZ brzy předloží zákon vládě

* poté jej bude projednávat PS

Více informací ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* prošel prvním čtením v PS

* Výbor pro zdravotnictví

přerušil projednávání zákona

* vypracovává se vyhláška

k zákonu

Náš poslední článek ZDE.