Newsletter říjen 2018: Jak jsme uspěli ve změnách systému očkování? A jak nám pomoci?

 Máte také zájem o pravidelné zasílání našeho newsletteru? Napište nám svou e-mailovou adresu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Milí přátelé a členové Rozalia,

s radostí vám oznamujeme, že naše práce nese ovoce. Ministerstvo zdravotnictví přijalo naši žádost a zařadilo nás do vnitřního připomínkového řízení k návrhu zákona o náhradě újmy způsobené očkováním. Tímto jsme dostali možnost zásadně ovlivnit jeho znění ku prospěchu poškozených, i když důležitý dokument, vyhláška, jež bude vymezovat druhy poškození, které se budou odškodňovat, je teprve v procesu. Na základě naší spolupráce máme přislíbeno jednání k tvorbě vyhlášky. Více o tom si můžete přečíst ZDE.

 

Máme v plánu vznést připomínky i k novele zákona o ochraně veřejného zdraví, který mj. řeší přijímání dětí do předškolních zařízení a účast na škole v přírodě, táborech apod.

Další, alespoň dílčí úspěch vidíme ve výsledku ústavní stížnosti matky s 11letou dcerou, které Rozalio v jejich soudním sporu finančně podpořilo. Matka nechtěla nechat přeočkovat svou dceru, ta sama s očkováním také nesouhlasila. S jejich rozhodnutím otec nesouznil a začal se o souhlas soudit. Výsledek si můžete přečíst ZDE.

Všechny tyto drobné úspěchy nás popohánějí v práci. Děkujeme, že jste při nich s námi!

S přáním příjemně stráveného podzimu

Tým Rozalio

 

GIVING TUESDAY SE BLÍŽÍ!

Řekněte svým známým a přátelům o Rozaliu a naší práci. Pište o nás na facebooku, vysvětlete, proč nás podporujete! Na Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, hledáme padesátikorunové dárce. A potřebujeme vaši pomoc! Když se každému z vás podaří získat jen jednoho dárce, který pošle Rozaliu měsíčně alespoň 50 Kč, získáme dostatek financí na provoz Rozalia. Je to možnost, jak zajistit financování spolku aniž bychom přemýšleli nad možností žádat o dotace z Norských fondů. Výzvu na Giving Tuesday najdete ZDE.

Dejte si 27. listopadu do kalendáře a připomeňte ve svátek dárcovství svým přátelům na sociálních sítích potřebnost svobodné a informované volby v očkování. Pouhých 50 Kč měsíčně může výrazně pomoci se ke svobodě v očkování přiblížit. Sdílejte odkaz na náš Giving Tuesday, a to již týden před tímto dnem (tedy od 20. listopadu).

Nebo vytvořte dárcovskou výzvu na darujme.cz - vyzvěte jejím prostřednictvím své přátele, aby se k vám přidali a podporovali nás. O možnosti jak vybídnout své přátele k zapojení formou výzvy na darujme.cz si přečtěte ZDE. Z naší strany budete mít plnou podporu, s čímkoli poradíme. Projekt s názvem Najdete 50 Kč? najdete ZDE.

Chcete nás podpořit jinak? Možnosti naleznete ZDE.

Všechny změny, za kterými stojí Rozalio, se uskutečnily i díky vám! Pokračujte s námi.

 

Nakupujete na Vánoce? Podpořit nás svými nákupy můžete takto:

  • V úvodu tohoto e-mailu klikněte na GIVT nebo GIVENIO. Vyberte si e-shop pro nákup a naši organizaci pro podporu, na e-shopu proveďte nákup a Rozaliu tak přispějete určité %.
  • Nakupte u společnosti Terezia Company přes tento odkaz a z vašeho nákupu přispějete Rozaliu 15 %.
  • Nakupte na energiezivota.com přes tento odkaz a přispějete svým nákupem až 13 %.
  • Kupte si víno kolekce "Ženy na víně" zde a s každou lahví přispějete Rozaliu 20 Kč.
  • Pořiďte jako dárek knihu Život bez hormonální antikoncepce se speciální cenou ZDE a přispějete Rozaliu 100 Kč.
  • NOVINKA! Neplatíte za své pojištění více než musíte? Nechte si zdarma udělat analýzu a pokud uzavřete výhodnější smlouvy se společností GFS, získá Rozalio určitou provizi. Pro více informací klikněte zde nebo na obrázek níže.

SVÝMI NÁKUPY NÁM POMŮŽETE, ANIŽ BY VÁS TO STÁLO JEDINOU KORUNU NAVÍC!


Aktuálně v legislativě

 

 

 

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.