Lékařka Dvořáková: Máme (ne)důvěru v očkování?

Věřit či důvěřovat nějakému člověku znamená dobře ho znát a být si jist neměnností jeho základních postojů. Preventivní medicína má však velmi mnoho podob a nikdo z nás neví, jakými cestami se bude v budoucnu ubírat. Jedno však víme jistě: pro další generace chceme jen dobro.

Dětský lékař opouští půdu lékařské fakulty s přesvědčením, že očkování je zářivým bodem úspěšné medicíny. Postupně však dochází k poznání, že vakcíny jsou nutné zlo, které má zabránit ještě většímu zlu. Má jednou provždy skoncovat s epidemiemi, při nichž by mohly umírat děti.

Číst dál...

Standardní techniky manipulací dat a informací o očkování

Prezentace MUDr. Jana Vavrečky, Ph.D., k tiskové konferenci Povinné neznamená nejlepší ZDE.

Číst dál...

MUDr. Jan Vavrečka, Ph.D. o očkování proti spalničkám

Shrnutí článku OČKOVÁNÍ PROTI SPALNIČKÁM - Přesvědčivý důkaz neetické reality vakcinačního byznysu, selhání odborné lékařské veřejnosti a mediální propagandy bez hranic

  •           Počet dětí, které nejsou očkované proti spalničkám, byl (do posledního odečteného roku 2017) pouhá 1-3 %. Pouhá 1-3 % dětí v ČR skutečně nedostala ani jednu dávku MMR vakcíny. Proto pouze 1-3 % dětí z ročníku (dnes maximálně 3-4 %) jsou skutečně riziková z důvodu odmítnutí očkování svými rodiči.
  •      Údaje o nízké proočkovanosti dětí proti spalničkám, které se dnes uvádějí v rozmezí 93-83,5 %, jsou zavádějící. Vyjadřují, kolik dětí nedostalo v zákonném termínu obě dávky MMR vakcíny. Většina z dětí, označených dnes tímto trikovým způsobem za neproočkované, jsou děti imunologicky chráněné, a to právě vakcinálními protilátkami. Jsou chráněné jednou dávkou MMR vakcíny nebo dokonce oběma dávkami, pouze doočkovanými o něco později. Takové děti se na současných epidemiích spalniček podílet vůbec nemohou a nepatří mezi jejich příčiny.
Číst dál...

Tisková zpráva: Povinné neznamená nejlepší

 Praha, 16. května 2019

 

„Svoboda člověka spočívá v jeho možnosti volit mezi existujícími reálnými alternativami.“

Erich Fromm

 

Během kampaně „Povinné neznamená nejlepší“ zveřejnilo Rozalio během 10 týdnů deset citátů na téma svobody a deset příběhů konkrétních rodin. Účelem bylo ukázat, jaké dopady může mít očkování bez informací a možnosti výběru. Veřejné diskuze se totiž tomuto tématu věnují pramálo. Největší pozornost se nyní stáčí ke spalničkám. Zvýšený ohniskový výskyt (nesprávně označovaný jako epidemie) probíhá už tři roky a jeho konec je v nedohlednu. Současná situace nenastala kvůli neočkovaným dětem a odmítání očkování, jak se média nechala obalamutit vyjádřením WHO i našich odborníků. Příčiny, především v podobě rozšiřující se skupiny nechráněných, v minulosti očkovaných dospělých, pomalu vystupují na povrch, ale mediální kolotoč ostrakizování těch s jiným názorem je už příliš roztočen. Lidé se začínají za své názory na péči o zdraví svých dětí radikalizovat, a to oběma směry. Někteří vyhranění zastánci očkování se vysmívají rodičům, kteří mají děti poškozené očkováním a odmítají jejich zkušenosti, rodiče kritičtí k očkování nechápou, jak mohou ti druzí bez obav očkovat a vystavovat své děti rizikům. A reakce na sebe nenechávají dlouho čekat - internetové portály se raději snaží diskuzi o očkování naprosto zarazit.

Číst dál...

Pozvánka na tiskovou konferenci o očkování „Povinné neznamená nejlepší“

Dovolujeme si vás pozvat na tiskovou konferenci spolku Rozalio a H.A.M. na téma selhávající vakcinace proti spalničkám, kterou očkovací lobby využila k prosazení svých zájmů a k manipulaci s veřejným míněním.

Číst dál...

Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* připomínkové řízení ukončeno

* MZ brzy předloží zákon vládě

* poté jej bude projednávat PS

Více informací ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* prošel prvním čtením v PS

* Výbor pro zdravotnictví má 80 dní

na projednání zákona

* poté bude zákon opět v PS

Náš poslední článek ZDE.