Novinky.cz - Očkování dítěte lze odmítnout i kvůli svobodě svědomí, rozhodl Ústavní soud

20.1.2016

Ústavní soud (ÚS) ve středu uznal, že rodiče mohou odmítnout očkování potomka povinnou hexavakcínou nejen z náboženských důvodů. Podle stanoviska se v mimořádných případech mohou odkázat i na svobodu svědomí v širším smyslu slova. Jako příklad může sloužit situace, kdy rodiče zaznamenali negativní reakci u jiného z potomků a mají obavy nechat očkovat další dítě.

Číst dál...

iDNES.CZ - Na letní tábory by mohly jet i děti bez očkování, navrhují senátoři

Očkování by nemělo být podmínkou pro účast dítěte na škole v přírodě nebo na letních táborech, navrhli znovu senátoři. Svou novelou o ochraně veřejného zdraví chtějí také snížit z půl milionu na třicet tisíc korun pokutu pro mateřské školy, které by přijaly neočkované dítě.

Číst dál...

Nežádoucí účinky očkování se bagatelizují, říká předseda nové společnosti

Vznikla Společnost pacientů s následky po očkování. Chce pomáhat již postiženým, informovat o tom, co vše může být nežádoucí účinek očkování, jak mu předcházet a v neposlední řadě jak ho léčit.

„Množství nežádoucích účinků po očkování není zdaleka tak zanedbatelné, jak tvrdí oficiální stanoviska českých úřadů. Svědčí o tom i oficiální údaj Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), který uvádí, že se hlásí pouze pět procent nežádoucích účinků,“ uvádí Společnost pacientů s následky po očkování při příležitosti svého založení.

 

Společnost sdružuje pacienty, jejich rodinné příslušníky a další osoby, které mají osobní zkušenosti s nežádoucími účinky vakcín. Vznikla za účelem pomáhat již postiženým jedincům, dále informovat o tom, co vše může být nežádoucí účinek očkování, jak mu předcházet a v neposlední řadě jak ho léčit.

Číst dál...

Zdravotnický deník - Česká televize porušila zákon, když vysílala jednostranný pořad o očkování, míní vysílací rada

Na pořad Utajená data z cyklu Nedej se plus, upozornil Zdravotnický deník ve svém článku v červnu letošního roku. V pořadu byly jednostranně divákům prezentovány konspirační teorie a fámy o vztahu mezi očkování a autismem, aniž by byl divák informován, že jsou spolehlivě vyvráceny a aniž by dostali prostor k vyjádření odborníci, kteří vakcinaci rozumí. Pořad i náš článek vyvolaly obrovský ohlas. Včera Rada pro televizní a rozhlasové vysílání (RRTV) oznámila, že upozornila Českou televizi na porušení příslušného zákona, kterého se dopustila odvysíláním zmíněného pořadu. Televize má sedm dní k nápravě. Podle její mluvčí si ale stále pochybení nepřipouští

čtěte dál i spolu s komentářem šéfredaktora deníku

 

Číst dál...

Dostanete-li pokutu za neočkování, odvolejte se! - Tisková zpráva LLP

6. 10. 2010

Liga lidských práv vydala tuto potěšující tiskovou zprávu s nabídkou její pomoci všem, stejně postiženým rodičům.

V polovině července vydal Nejvyšší správní soud rozhodnutí, podle něhož nemůže hygiena pokutovat rodiče za to, že svoje děti neočkují. Povinnost totiž není stanovena zákonem, ale pouhou vyhláškou, což k trestání rodičů nestačí. Rozhodnutí soudu však bylo některými právníky zpochybňováno a vyzývali hygienické stanice, aby neočkující rodiče trestaly i nadále. To se stalo i manželům Kučerovým* , Ministerstvo zdravotnictví, k němuž se odvolali, však sankci uloženou hygienickou stanicí zrušilo. Také správní soudy nyní začaly další uložené pokuty rušit.

Číst dál...

Epidemie spalniček v ČR - odpovědi Ministerstva zdravotnictví

3. května 2017

 

Společnost pacientů s následky po očkování:

"Média démonizují spalničky a neočkující rodiče. Z odpovědí MZ ČR však vyplývá něco odlišného."

 

V současné době jsou média přeplněná tématem „spalničky“ a nezodpovědností rodičů, kteří své děti proti spalničkám neočkují. To podle nich souvisí s nárůstem lokálních epidemií spalniček v Evropě, například v Itálii, Rumunsku a Belgii (1). Skutečnost, že se spalničky opět šíří Evropou, je nesporná. Mediální hysterie kolem lokálních epidemií je však podezřelá svou intenzitou, rozsahem a výrazným zkreslováním některých faktů a významných souvislostí. Domníváme se, že enormní aktivita médií k tomuto tématu sleduje aktuálně dosažení dvou cílů:

Zaprvé se před veřejností zatajují skutečné důvody současného stavu. Mainstreamová média v této souvislosti sborově a jednotně napadla a za viníky označila neočkující rodiče (2). Stokrát opakovaná lež se poté může stát všeobecně vnímanou „pravdou“. Zadruhé budou současný stav a lokální epidemie spalniček pravděpodobně maximálně využity k vystupňování psychického nátlaku na veřejnost s cílem přimět k očkování, popřípadě přeočkování některé již dříve očkované osoby, zejména zdravotníky.

Číst dál...

MUDr. TOMÁŠ LEBENHART - STÍHÁN ZA HOMEOPATII

27.9.2015

Jistě mnozí znáte Tomáše Lebenharta, lékaře, který vystoupil z Lékařské komory, protože se neztotožnil se současnou lékařskou praxí, způsoby "léčení" a také se současnými trendy v očkování obyvatel.

Tomáš Lebenhart se vydal na soukromou praxi homeopata a přírodního léčitelství a pracuje dle svého svědomí, svých zkušeností a získaných znalostí. Napsal knihu "Svlékl jsem bílý plášť" a je známé i video, kde se kriticky a odborně vyjadřuje k problematice očkování. Toho využil některý z jeho odpůrců a zažaloval ho, že jako nečlen Lékařské komory provozuje homeopatii, za což je nyní úřady stíhán.

Číst dál...

LLP - Co se změní v oblasti očkování po novele zákona o veřejném zdraví?

5.10.2015

Po více než ročním projednávání byla poslaneckou sněmovnou přijata novela zákona o ochraně veřejného zdraví. Poslanecká sněmovna nakonec nepřijala senátní pozměňovací návrh, který by rušil povinnost mateřských školek, organizátorů táborů a dalších institucí přijímat jen řádně očkované děti a s tím spojené sankce. Tato povinnost a sankce tedy zůstávají. K úplnému schválení novely zákona už chybí jen podpis prezidenta.

Číst dál...

Vitalia.cz - Koalice pro podporu očkování aneb Jak v ČR běžně vypadá zákulisí nezávislosti

4.11.2015

Koalice „zcela nezávislá na farmaceutických firmách a prodejcích vakcín“ sídlí na adrese největšího distributora vakcín u nás a v čele má člena jeho dozorčí rady. A oceňuje novináře, kteří píší o očkování.

Číst dál...

Nejsme proti očkování, ale proti povinnému očkování, vysvětluje předsedkyně sdružení Rozalio

21. 4. 2017 - ČRo Plus

Pořad Pro a protiJak důležitou ochranu proti spalničkám představuje očkování? Proč jsou mezi nemocnými na Severní Moravě i očkovaní pacienti? Hosty Karolíny Koubové byli předsedkyně spolku Rozalio Martina Suchánková a vakcinolog Jiří Beran.

Poslechněte si celý příspěvek - přehrát

 

Už přes 50 lidí v Moravskoslezském kraji onemocnělo spalničkami. Jaké jsou příčiny této epidemie? Mohou za ní tzv. odpírači očkování a tak i menší proočkovanost populace?

„Rozhodně to není z důvodu odmítání očkování,“ uvedla v pořadu Pro a proti Martina Suchánková z občanského sdružení Rozalio, které podporuje svobodnou volbu v očkování. 

Ta tvrdí, že nejčastěji onemocněly děti do 1 roku, které ještě nemohou být očkovány. „Druhá část je mezi dospělými, kde jejich protilátky klesly pod ochrannou mez.“ 

Číst dál...