Přispějte Rozaliu na jeho projekty v roce 2017!

Spolek Rozalio se ve velké míře věnuje poradenské činnosti a snaží se otevírat debatu o problematice očkování na široké úrovni. Je členem Pracovní komise pro problematiku očkování při Ministerstvu zdravotnictví ČR a snaží se (nejen zde) poukazovat na problematickou praxi, navrhovat možné změny v systému očkování a vyjadřovat se k připravovaným vyhláškám a zákonům týkajících se povinného očkování.

 

Jako zástupci Rozalia se setkáváme s mnohými odborníky, organizujeme různé akce, koordinujeme dobrovolnické skupiny, tiskneme a distribuujeme informační materiály, vytváříme a podporujeme petice týkající se nerepresivního přístupu k očkování…

 

Všechna tato činnost stojí značné úsilí, mnoho času a jsou k ní potřebné i finance. Právě proto bychom chtěli představit několik projektů, které máme v plánu realizovat v roce 2017 a požádat tímto o finanční příspěvky na uskutečnění.

 

Předem děkujeme všem dárcům!

 

Číslo účtu pro zaslání daru: 2500012517/2010

Variabilní symboly jsou uvedeny u jednotlivých projektů.

 

 

 

Projekt Informační materiály a propagace Rozalia

 

Variabilní symbol pro platbu na celý tento projekt: 201712

 

Je žádoucí informace o Rozaliu vepsat do povědomí rodičů, aby věděli, že na svobodné a informované rozhodování o očkování svých dětí mají právo, i když je očkování povinné, a že v této složité situaci nejsou sami. Že je zde sdružení, kde se mohou poradit, kde najdou podporu pro individuální požadavky a s důvěrou se na Rozalio obraceli. Proto jsme se rozhodli investovat do několika předmětů, které dostanou logo Rozalia. Jsou to trička, informační letáček, propisky,vizitky.

 

Trička s logem Rozalia jsme použili již na začátku tohoto roku jako výhry v našich soutěžích při příležitosti oslav desátého výročí vzniku Rozalia. Lidem se moc líbila, tak jsme se rozhodli pořídit těchto triček více a použít je primárně pro dobrovolníky zastupující Rozalio na veřejných akcích.

 

Základní letáček o Rozaliu, který je v současné podobě už nevyhovující, zastaralý a příliš dlouhý, by kromě klasických informací o spolku (čím se zabývá, www, e‑mail, tel. číslo, bankovní spojení…) měl obsahovat i informace, kde získat oranžové (pracovně nazývané čekárenské) letáčky a brožury. Tyto letáčky by tak opět napomohly ke zvyšování povědomí o Rozaliu, a tím i svobodném a informovaném očkování.

 

Propisky s logem Rozalia chceme rozdávat lidem, se kterými se v rámci naší činnosti potkáváme a nenásilnou formou jim existenci a fungování spolku připomínat.

 

Vizitky jsou součástí již každé organizace. My jsme pořídili vizitky těm dobrovolníkům, kteří se potkávají s širokou, ale i odbornou veřejností, a tak je žádoucí, aby je měli k dispozici.

 

 

 

 

 

Celkové náklady projektu

17.200,- Kč

 

Získané dary 

 

 2. 000,- Kč

Zafinancováno z rozpočtu Rozalio

1. 200,- Kč

 

 

Zbývá zajistit

14.000,- Kč

 

 

A jakou částku na konkrétní položky potřebujeme?

(pro přispění na jednotlivé předměty uvádíme zvláštní variabilní symboly)

 

5.000,- ……………………………  Tisk letáčků s informacemi o Rozaliu, VS 2017123

Doposud zajištěno: 0,- Kč

6.500,- …………………………… Trička s logem Rozalia, VS 2017122

Doposud zajištěno: 0,- Kč

5.000,- ……………………………. Pořízení propisek logem Rozalia, VS 2017121

Doposud zajištěno: 0,- Kč

1.200,- …………………………... Tisk vizitek pro stěžejní pracovníky

 Doposud zajištěno: 1.200,- Kč – zafinancováno z rozpočtu Rozalio - projekt ukončen 

 

 

Projekt Zajištění stability Rozalia

 

Variabilní symbol pro platbu na celý tento projekt: 201721

 

Pro zajištění dlouhodobé udržitelnosti Rozalia a snadnější plnění činností, potažmo cílů spolku, je potřebné zajistit stěžejní činnost placenými/zaměstnanými osobami. Dosud je činnost Rozalia postavena téměř výhradně na práci dobrovolníků nebo jen na symbolických finančních odměnách. 

Stávajícím dobrovolníkům chceme zajistit školení, aby si tak díky dalšímu vzdělávání a expertní podpoře zlepšili své schopnosti a znalosti a stali se interními odborníky na danou problematiku. 

 

Základním cílem projektu je realizovat změny v řídící struktuře a fungování spolku, které pomohou  rozvoji a profesionalizaci organizace. 

 

 

Je potřebné zajistit dlouhodobé pracovníky pro tyto činnosti: poradenská činnost, komunikace s médii, komunikace s odbornou veřejností a politiky, fundraising, koordinace dobrovolníků, účetnictví, řízení celé organizace, správa webových a facebookových stránek.

 

Tyto činnosti mají vykonávat klíčoví pracovníci, kteří buď dále řídí ostatní zaměstnance či dobrovolníky (např. koordinátor dobrovolníků a předseda spolku) nebo pracují na průřezové problematice dotýkajících se ostatních pracovníků (např. ekonom a fundraiser) či komunikují s osobami mimo spolek (pracovníci poradny a pro styk s veřejností, politiky, médii). Celkem projekt přímo počítá s  podporou pět osob.

 

Klíčoví pracovníci Rozalia jsou z různých koutů republiky, pro zajištění efektivního chodu se  setkávají jednou týdně na online schůzkách. Shrnují aktuální činnosti, zadávají nové úkoly, kontrolují plnění předchozích, plánují. Nutná jsou však i osobní setkání nad časově náročnějšími úkoly, strategickým plánováním apod. K těmto účelům je naplánováno 2x ročně víkendové setkání v Praze. Tyto víkendové schůzky vyžadují finance minimálně na cestovné a ubytování odměnu pro odborného pracovníka pro strategické plánování.

 

 

 

 

Celkové náklady projektu

245.000,- Kč

 

 

Získané dary

Zafinancováno z rozpočtu Rozalio

2.200,- Kč

15.000,- Kč

 

 

Zbývá zajistit

227.800,- Kč

 

 

A jakou částku na konkrétní položky potřebujeme?

(pro přispění na jednotlivé předměty uvádíme zvláštní variabilní symboly)

 

40.000,- Kč ……………………….. Roční odměna pro pracovníky poradny, kteří poskytují rady telefonicky, mailem či na facebooku, VS 2017211

Doposud zajištěno: 1.200,- Kč

40.000,- Kč ……………………….. Odměna pro fundraisera, který zajišťuje finance na další projekty Rozalia VS 2017212

Doposud zajištěno: 0,- Kč

40.000,- Kč ……………………….. Odměna pro pracovníka, který bude primárně komunikovat s médii, s odborníky a politiky, VS 2017213

Doposud zajištěno: 0,- Kč

40.000,- Kč ……………………….. Odměna pro ekonoma a účetního, VS 2017214

Doposud zajištěno: 0,- Kč

40.000,- Kč ……………………….. Roční odměna pro koordinátora činnosti celé organizace + koordinátora dobrovolníků  VS 2017215

Doposud zajištěno: 0,- Kč

20.000,- Kč ……………………….. Kurzy a školení pracovníků, VS 2017216

Doposud zajištěno: 0,- Kč

15.000,- Kč ……………………….. Jarní strategické setkání pracovníků

Doposud zajištěno: 15.000,- Kč - zafinancováno z rozpočtu Rozalio - projekt ukončen 

10.000,- Kč ……………………….. Podzimní strategická setkání pracovníků, VS 2017218

Doposud zajištěno: 0,- Kč

 

 

Nemůžete se rozhodnout, na co nám přispějete, ale rádi byste pomohli? Můžete poslat libovolnou částku, my ji použijeme na další činnosti! Zvolte pak variabilní symbol: 77777

 

Náš tip:

Zvolte si okruh činností, na který nám chcete přispívat dlouhodobě a zadejte si v bance trvalý příkaz! My zde pravidelně aktualizujeme výši vybraných darů na jednotlivé projekty, budete tak mít přehled o tom, jak se nám daří finance zajišťovat. Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., my Vám rádi vystavíme potvrzení o daru pro daňové účely. Ochotně Vás také budeme průběžně informovat o tom, jak se nám daří díky Vaší podpoře naplňovat naše plány!

Jste-li právnická osoba a máte zájem mít logo na našem webu v sekci Naši partneři, pošlete nám jej!