Celý svět dnes slaví Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

Praha, 28. listopadu 2017 – Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Spolek Rozalio se ke svátku dárcovství také rozhodl připojit. Giving Tuesday v Česku pod svá křídla vzala Asociace společenské odpovědnosti.Giving Tuesday se slaví každý rok první úterý po Dni díkuvzdání a jako kontrast k nákupnímu šílenství na Black Friday. Svátek se po černém pátku snaží vyrovnat lehce ztracený balanc a podpořit v lidech chuť pomáhat, zároveň i startuje adventní charitativní sezonu. Lidé, firmy, neziskové organizace, vzdělávací instituce, města či rodiny, ti všichni společně na Giving Tuesday věnují peníze, čas či znalosti potřebným nebo jen dělají dobré skutky. Na Giving Tuesday po celém světě padají filantropické rekordy v částkách vybraných na charitu. Největší svátek dárcovství se ve světě slaví od roku 2012, v Česku teprve podruhé. V loňském roce se do hnutí zapojilo více než 100 zemí světa a na dobrou věc se vybralo 168 milionů dolarů. 

„Giving Tuesday je magické datum. Ten den se po celém světě děje nespočet dobrých skutků. Štědrost by však neměla být výsadou jen jednoho dne v roce. Pokud bychom dárcovství přirovnali k manželství, Giving Tuesday je jako oslava výročí,“ popisuje Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti. V Česku je aktuálně na Giving Tuesday registrováno přes 150 dárcovských výzev. Jejich rozsah je široký, zaměřují se na pomoc nemocným, zvířatům, dětem z dětských domovů, seniorům i LGBT komunitě, nebo na podporu osobního rozvoje a vzdělávání či prevence proti mozkové mrtvici.

Rozalio na Giving Tuesday také registrovalo dárcovskou výzvu, která informuje o  plánovaném rozšíření poradny o osobní konzultace a možnosti online chatů. Více o výzvě si můžete přečíst ZDE.
„Giving Tuesday je den, kdy se lidé obdarovávají a pomáhají si. Při příležitosti tohoto dne darujeme čtyřem rodičům ve městech Praha, Brno, Ostrava a Plzeň bezplatnou osobní konzultaci. Na facebooku a našich webových stránkách jsme vyhlásili soutěž, ze které výherce vylosujeme. Ani ostatní zájemci nepřijdou zkrátka. V příštím roce tyto konzultace nabídneme v rámci naší poradny,“ přiblížila Martina Suchánková, předsedkyně spolku Rozalio.

Ke dni dárcovství se připojily i známé neziskové organizace jako například Lékaři bez hranic, ADRA, Linka bezpečí či Charita Česká republika. Dárcovská výzva Klubu nemocných cystickou fibrózou byla dokonce naplněna pár dní před Giving Tuesday. Pro vznikající aplikaci Bez dechu, která pomůže dětem s cystickou fibrózou lépe zvládat náročný léčebný režim, bylo vybráno více než 670 000 Kč. Ty navíc na Giving Tuesday Nadace Vodafone znásobí.

Všechny registrované výzvy a další tipy, jak se do oslav světového dne dárcovství zapojit, naleznete na www.giving-tuesday.cz.

Do soutěže Rozalia ke Giving Tuesday se můžete zapojit ZDE. Podpořit nás můžete kliknutím TADY.


Darujme

 

Doporučujeme


  

 

  Hnutí za aktivní mateřství

 

 

A centrum

 

Unie porodních asistentek

 

Meduňka - rodinný měsíčník o alternativních cestách ke zdraví

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archivace stránek