Poděkování od paní Denisy Černé a její dcery Adélky

V srpnu tohoto roku jsme vás informovali o případu paní Černé, jejíž souhlas k očkování dcery Adélky nahradil na přání otce soud, a to i přesto, že dospívající Adélka sama svůj nesouhlas s očkováním vyjádřila. U soudu maminka, paní Černá, vysvětlovala, že se snaží žít zdravým životním stylem a o zdraví dcery pečlivě pečuje. Paní Černá se proti rozhodnutí odvolala a podala i  žalobu na podjatost soudu, předpokládaná suma na soudní výlohy je 50.000,- Kč. 
Rozalio zveřejnilo na facebooku výzvu s žádostí o finanční podporu tohoto případu. Během srpna a září příznivci přispívali zasíláním darů na transtapetní účet, který je primárně určen pro podporu hrazení soudních výloh. Dary pro tento případ dosáhly již částky téměř 12.600,- Kč.  
Rozalio dosud z transparetního účtu vyplatilo celkem 15.000,- Kč. V blízké době uhradíme další fakturu na právní zastoupení.
 
Paní Černá nám nyní poslala e-mail a požádala o jeho zveřejnění:
 
Rády bychom s Adélkou poděkovaly všem, kteří nás podporují.
Jsem opravdu dojatá z loajality občanů, jsem ráda, že náš případ lidé nevnímají jen jako obhajování neočkování, ale především práv dítěte... Adélka u soudu dala jasně najevo, že si očkování nepřeje, že se nenechá očkovat i kdyby to soud nařídil, přesto soud prvního stupně rozhodl, že nahrazuje nesouhlasné stanovisko matky a že má být Adélka očkována.
Byla jsem označena šarlatánem za to, že jsem řekla, že žijeme zdravým životním stylem a nemoci řešíme spíše alternativně než chemií.
Soudce, který o případu rozhodoval, byl silně pro očkování, nezajímalo ho žádné dokazování, jediný názor, ke kterému se přiklonil, byla zpráva z vakcinologické společnosti, která hovořila o tom, že očkování nemá v podstatě žádné vedlejší účinky.
Momentálně jsem na mateřské se synem, kterého mi kvůli neočkování nevezmou do školky. Díky vám všem, kteří jste se zapojili, jsme mohli podat žalobu na podjatost soudu a následné odvolání ke krajskému soudu v Praze, které proběhne v úterý 31. října. Obhajovat nás bude paní Zuzana Candigliota, soud bude především o tom, že Adélka ve svém věku 12 let má právo sama se rozhodnout. Držte nám palce.

Ještě jednou moc děkujeme,

Denisa s Adélkou

Případ na facebooku ZDE.

Transparentní účet ZDE.


Darujme

 

Doporučujeme


  

 

  Hnutí za aktivní mateřství

 

 

A centrum

 

Unie porodních asistentek

 

Meduňka - rodinný měsíčník o alternativních cestách ke zdraví

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archivace stránek