O vakcínách proti covid-19 přehledně. Aktuálně k 20. září 2020

V boji proti novému typu koronaviru upírá svět své naděje k očkování. Mezi farmaceutickými firmami se strhl závod o to, kdo vakcínu vyvine jako první. I když se to zatím nikomu nepovedlo (pomineme-li ruskou Sputnik V), státy si v předstihu objednávají neexistující vakcíny ve velkém. Nelze se ubránit dojmu, že se kupuje zajíc v pytli. Pro přehlednost jsme z mnohých mediálních výstupů připravili přehled situace ve vývoji vakcín.
Nelze se však nepozastavit nad tím, že mnohem menší zájem projevují farmaceutické firmy i státy o vývoj účinného léku.

Číst dál...

MUDr. Čížek: Připomínky k národní strategii očkování proti nemoci Covid-19

Sdílíme připomínky k národní strategii očkování proti covid-19, které MZ zaslal MUDr. Čížek.

Číst dál...

Připomínky spolku Rozalio k Národní strategii očkování proti nemoci covid-19

Praha 18. září 2020


Spolek Rozalio tímto využívá výzvy Ministerstva zdravotnictví a podává připomínky k dokumentu Národní strategie očkování proti nemoci covid-19 vydanému dne 7. září 2020.

Číst dál...

Petícia za dobrovoľnosť očkovania proti CoViD-19

PETICI PODEPISUJTE ZDE

Česká petice za dobrovolnost očkování proti koronaviru ZDE

 

Vážená pani prezidentka Slovenskej republiky, vláda Slovenskej republiky, Národná rada Slovenskej republiky, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, v záujme ochrany práv a slobôd  občanov Slovenskej republiky žiadame, aby očkovanie proti CoViD-19 bolo dobrovoľné.

My, podpísaní  občania Slovenskej republiky, rozumieme snahe chrániť zdravie a život občanov Slovenskej republiky proti vírusu SARS-CoV-2.

Napriek tomu trváme na tom, aby bolo v budúcnosti rešpektované právo na slobodný a informovaný súhlas, a aby očkovanie nebolo akokoľvek povinné, vynucované či vynútiteľné a aby neočkovaní ľudia neboli nijako diskriminovaní vo svojich právach a povinnostiach oproti ľuďom očkovaným.

Počas šírenia koronavírusu vláda Slovenskej republiky prijala rad opatrení obmedzujúcich ľudské práva a slobody, pričom niektoré z nich neboli primerané, etické a odôvodnené.

Číst dál...

Plán očkovacího programu Covid-19

Sdílíme tuto strategii jak přimět veřejnost, aby se bez váhání nechala očkovat proti Covid-19. 

 

18. května 2020

Sarah Schaffer DeRoo; Natalie J. Pudalov; Linda Y. Fu

Zpracovala Ing. Veronika Svobodová, Cerebrovaskulární výzkumný program FNUSA-ICRC

 

Dlouhodobým řešením pandemie koronavirových chorob 2019 (COVID-19) bude, doufejme, celosvětově implementovaný bezpečný vakcinační program, který bude mít široké klinické a socioekonomické přínosy. Některé scénáře předpovídají, že vakcína na COVID-19 bude dostupná již v roce 2021. Jak ukázaly předchozí programy hromadného očkování, mělo by být ihned zahájeno pečlivé plánování, aby se zajistila připravenost široké veřejnosti i zdravotnické komunity na tuto vakcínu.

Číst dál...

Lidé protestují proti vládním opatřením

Tisková zpráva
Praha, 25. srpna 2020

Dne 17. srpna 2020 vyhlásil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch společně s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou nová pravidla nošení roušek platná od 1. září 2020.
V následujících dnech byla povinnost různě upřesňována a pozměňována.
Kvůli velké nevoli občanů byla povinnost nosit roušky nakonec zmírněna. Ale to nestačí – občané vyráží do ulic.

Číst dál...

Povinné kovidí očkování, padni komu padni

Článek převzat z http://blog.aktualne.cz/blogy/vendula-zahumenska.php?itemid=37428

Vendula a David Záhumenští, 5. srpna

Svět po koronaviru skutečně nebude takový, jaký byl. Bude zlý, krutý, panovačný, neradostný a chudý. Sice za to nemůže ten ubohý mikrob, ale jen my lidé a naše slabost, nedostatek odvahy, síly a rozumu, nicméně je to fuk. Důležité je, že to tak bude a my se proti tomu musíme naučit bojovat. Jako proti komunismu nebo nacismu. Na věcech je ale třeba hledat i světlé stránky. Má je i kovidí svět. Jednou z nich je to, že plně doceníte lidi, u kterých jste si to ani nepomysleli.

Číst dál...

Ministerstvo zdravotnictví a Nevěřící Tomáš

Článek převzat z blogu Jana Hnízdila

Motto: Důvěřuj, ale prověřuj

Ministerstvo zdravotnictví nás chrání před smrtícím koronavirem. Vyhlašuje všeobecnou rouškovou povinnost, rozhoduje o zavření škol, kulturních akcí, firem, hranic i jednotlivců. Rozhoduje o testování, karanténě, léčbě, očkování. Rozhoduje o našich životech. Strategii boje určují tituly ověnčení epidemiologové docent MUDr. Rastislav Maďar, PhD., MBA, FRCPS, koordinátor ministerského týmu, a profesor MUDr. Roman Prymula, CSc., PhD., vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Radu vlády pro zdravotní rizika řídí sám premiér Babiš, místopředsedy jsou ministři Vojtěch a Hamáček. Samá esa. Věříme jim. Věříme, že mají informace, zkušenosti, že postupují v souladu s nejnovějšími poznatky vědy. Věříme, že vědí, co činí. Až do chvíle, než se objeví Nevěřící Tomáš, který se musí přesvědčit, že jsou rány na Ježíšově těle skutečně pravé. Třeba jako MVDr. Jiří Urbánek, MBA, autor knihy s příznačným názvem Nenechám si srát na hlavu. V červenci adresoval ministerstvu zdravotnictví sadu zvídavých otázek. Taková mu přišla odpověď:

Číst dál...

Kto a ako rozhoduje o koróna-očkovaní?

Tisková zpráva Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania, o. z., 14. srpna 2020

Infektológ Pavol Jarčuška, člen poradnej komisie premiéra a konzultant Ministerstva zdravotníctva, poskytol rozhovor pre denník Postoj.(1) Znepokojivé informácie, ktoré zverejnil, nás nútia klásť si otázky, či o očkovaní proti korónavírusu nerozhodujú hlasy fanatikov alebo farma-lobistov.

Číst dál...

Nezavádějte povinné očkování proti koronaviru, požaduje nová petice

Praha, 13. května 2020

V případě, že se podaří vyvinout a uvést na český trh vakcínu proti koronaviru SARS-CoV-2, mělo by rozhodnutí, zda se očkovat, zůstat na svobodném uvážení každého občana. V petici za dobrovolnost očkování proti koronaviru to požaduje Liga lidských práv (LLP) a spolek ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování. Petice vznikla na základě ohlasů veřejnosti, která chce už předem vyjádřit svůj názor, že nesouhlasí se zavedením povinnosti a vynucování tohoto očkování.

Číst dál...

Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.