Povinné očkování ano, či ne? Ve sněmovně budou diskutovat politici, odborníci i rodiče

Praha – Má být současný očkovací kalendář pro děti povinný? Mají mít rodiče možnost volby? Jaké jsou zkušenosti v zahraničí a jak se z nich poučit? Odpovědi nejen na tyto otázky budou společně hledat politici, odborníci a veřejnost na semináři, který se uskuteční v pondělí 20. října 2014 od devíti hodin v Poslanecké sněmovně. Panelovou diskusi s názvem Povinné očkování dětí: výhody, nevýhody a alternativní cesty pořádají poslanci Nina Nováková a Jan Farský.

 
„Velmi vítáme, že se takto seriózní diskuse s účastí lékařů, legislativců a dalších odborníků v Poslanecké sněmovně koná a že se jí budou moci zúčastnit i rodiče, kterých se tato problematika každodenně dotýká. Ti ostatně po podobné debatě na legislativní půdě dávno volají,“ říká předsedkyně spolku ROZALIO Martina Suchánková.

 

Rodičů, kteří s povinnosti očkovat děti bez možnosti individuálního přístupu nesouhlasí a potýkají se s nástrahami současného nepružného systému, přitom stále přibývá. „Dnes jich jsou řádově tisíce. Nelze tedy mluvit o malé skupince odpíračů očkování, jak to prezentují někteří méně informovaní politici. Naopak - jedná se o zodpovědné a vzdělané rodiče, kteří se snaží hledat rozumná řešení nejlépe vyhovující jejich dětem,“ připomíná Suchánková.

 

Povinnost očkovat bez možnosti výběru je podle ní totalitním pozůstatkem, který by se měl odstranit. „Čeští rodiče nejsou méně zodpovědní nebo méně chytří než rodiče rakouští či němečtí, kteří naopak právo volby mají,“ dodává Suchánková s tím, že panelová diskuse na parlamentní půdě určitě přispěje k lepší informovanosti a podnítí další smysluplnou debatu odborníků i veřejnosti.

 

Kontakt:

ROZALIO – Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování
www.rozalio.cz

předsedkyně: Martina Suchánková
kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: 605 214 798

 

Příloha: Pozvánka na seminář


Aktuálně v legislativě

 

 

 

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.