Česká ženská lobby zaujala stanovisko k očkování ve vztahu k postavení žen na trhu práce

Problémy v postavení žen na trhu práce v souvislosti s očkováním dětí mapuje spolek Rozalio už dlouhé roky. Česká legislativa zapovídá možnosti předškolního vzdělávání dětem do pěti let věku, nejsou-li kompletně řádně očkované a to bez kvalitního zdůvodnění. Na to doplácejí rodiny, veskrze matky - ženy, které jsou tak nuceny zůstat s dítětem doma a nemohou se uplatnit na trhu práce. Hrozí jim chudoba a dětem zhoršení sociálních kontaktů až vyloučení. Proto je nutná změna v legislativě. Česká ženská lobby (síť organizací, která hájí práva žen v ČR) se snaží přenášet skutečné problémy žen na politickou úroveň a zlepšovat podmínky žen ve společnosti.

Číst dál...

Amicus Rozalia k ESLP 2020

Spolek ROZALIO využil možnosti podat vyjádření k šesti případům stížností pro porušování Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, které dne 1. července projednává Evropský soud pro lidská práva. Shrnutí všech případů si můžete přečíst ZDE. Amicus Rozalia v češtině i angličtině si přečtěte níže.

Číst dál...

Nezavádějte povinné očkování proti koronaviru, požaduje nová petice

Praha, 13. května 2020

V případě, že se podaří vyvinout a uvést na český trh vakcínu proti koronaviru SARS-CoV-2, mělo by rozhodnutí, zda se očkovat, zůstat na svobodném uvážení každého občana. V petici za dobrovolnost očkování proti koronaviru to požaduje Liga lidských práv (LLP) a spolek ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování. Petice vznikla na základě ohlasů veřejnosti, která chce už předem vyjádřit svůj názor, že nesouhlasí se zavedením povinnosti a vynucování tohoto očkování.

Číst dál...

Očkovat děti v této době a jak se s celou situací vypořádat?

Dostáváme řadu dotazů na očkování při současném výskytu onemocnění COVID-19 a nouzovém stavu vyhlášeném v ČR.

Naše doporučení směřují k minimalizaci rizik při očkování a k rozumnému postupu. Tedy očkovat jen zdravé dítě a v současné době jen v nezbytných případech, např. když vyprší maximální interval mezi jednotlivými dávkami nebo když je dítě ve zvýšeném riziku nákazy některé z očkovaných nemocí.

Číst dál...

Nákup na Amway s Rozalio

Manželé Dobiáškovi, dlouholetí členové a podporovatelé Rozalia, nabízejí spolku podporu poukázáním 20 % z částky nákupu, který provedete podle pokynů níže. Jste-li zákazníkem firmy Amway, můžete tak nyní svým nákupem podpořit Rozalio. Čtěte dál jak na to...

 
Číst dál...

PODPOŘTE TISK LETÁKU K PORADNĚ!

Koncem roku naše Dáša zpracovávala výsledky ankety k poradně, kterou nám vyplňovali ti, kteří se na naši poradnu obrátili. Zcela mimo zadání vytvořila infografiku poradny a uviděla v tom nový možný projekt - leták. Naše grafička tomu už pak dala stylový kabátek a leták je na světě a uznejme, že to byla trefa do černého. Tedy zatím jen v elektronické podobě, kterou ještě mírně upravíme. Ale nebyla by škoda tohle nevyužít a leták nevytisknout? Dáša proto včera, zase mimo plány, vytvořila výzvu na darujme. Tou se chce pokusit získat finance na vytištění letáků. Podpoříme ji v tom?

 

 

Proč šířit povědomí o poradně ROZALIO?

Číst dál...

Poškozujete si zdraví? Případnou léčbu vám uhradíme. Obáváte se očkovat? Případnou léčbu si hraďte sami!

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje, aby rodiče, kteří neočkovali své dítě a to se nakazilo nemocí, proti které mělo být očkováno, uhradili náklady na případnou léčbu. Je to další diskriminační prostředek k donucení očkovat, nebo spravedlivá náhrada nákladů?

Číst dál...

Šest stížností na stát u Evropského soudu pro lidská práva

Šest stížností na Českou republiku pro porušování Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod bude u Evropského soudu pro lidská práva projednávat tzv. Velký senát. Ten se zabývá jen případy vážnějšího charakteru. Kromě obvyklých sedmi soudců se stížnostmi na Českou republiku bude zabývat soudců sedmnáct. Jejich verdikt bude konečný.

Číst dál...

Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.